Här använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Hem / Bilar / Kontakt / Verkstad

Medarbetare verkstad

Camilla Rohnström

Servicerådgivare/Ordermottagare
Telefon: 0141-20 25 00
E-post: camilla.rohnstrom@wahlstedtsbil.se

Stefan Lönn

Servicerådgivare
Telefon: 0141-20 25 00
E-post: stefan.lonn@wahlstedtsbil.se

Hilda Strömberg

Servicerådgivare 
Telefon: 0141-20 25 00 
E-post: hilda.stromberg@wahlstedtsbil.se

Jonas Landberg

Servicerådgivare Transportbilar
Telefon:0141-20 25 00
E-post: jonas.landberg@wahlstedtsbil.se

Fredrik Rohnström

Garantihandläggare
Telefon: 0141-20 25 00
E-post: fredrik.rohnstrom@wahlstedtsbil.se

Torben Kirch

Servicerådgivare skador
Telefon: 0141- 20 25 01
E-post: torben.kirch@wahlstedtsbil.se

Jim Persson

Reservdelstekniker
Telefon: 0141 20 25 03
E-post: jim.persson@wahlstedtsbil.se

Lars Toorvald

Verkstadschef skador
Telefon: 0141- 20 25 01
E-post: lars.toorvald@wahlstedtsbil.se

Dusan Novakovic

Verkstadschef Skador
Telefon: 0141- 20 25 01
E-post: dusan.novakovic@wahlstedtsbil.se

Mattias Björklund

Servicechef personbilar
Telefon:0141-22 76 42
E-post: mattias.bjorklund@wahlstedtsbil.se

Janne Johansson

Reservdelsschef
Telefon:0141-21 60 33
E-post:janne.johansson@wahlstedtsbil.se

Kvalitetspolicy

Wahlstedts Bil AB marknadsför och erbjuder produkter och tjänster som står för tradition, nytänkande och kvalitet.
Kvalitet är att vi levererar en skräddarsydd lösning i rätt tid, och därigenom möter kundens förväntningar.
Detta kräver hög kompetens, att varje medarbetare har engagemang och rätt förutsättningar att ta ansvar för sitt arbete.
Samarbete mellan alla medarbetare ger ökad kvalitetsmedvetenhet och en helhet i verksamheten vilket är en förutsättning för vår fortsatta utveckling och framtid.

Motala 10 april 2019, Mauritz Wahlstedt, VD

VW AUDI SKODA VW Transportbilar bilar Wahlstedts Bil i Motala

Besöksadress: Vintergatan 16-17, 591 32 Motala  |  Postadress:  Box 234, 591 23 Motala  |  Tel: 0141-21 60 30  |  Fax: 0141-21 96 50  |  E-post: wahlstedtsbil@wahlstedtsbil.se